Wigilia z chrześcijanami obrządku prawosławnego i grekokatolickiego [foto]


W piątek 6 stycznia w obrządku wschodnim rozpoczynają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Wspólnota Sant’Egidio w Chojnie zaprosiła do wigilijnego stołu ukraińskich (i nie tylko) przyjaciół ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej i ich rodziny, a także tych, którzy działają na rzecz integracji nowych mieszkańców miasta. Modlitwę rozpoczynającą uroczystą wieczerzę poprowadził proboszcz Parafii Świętej Trójcy ks. Janusz Mieszkowski, a w imieniu władz gminnych wszystkich przywitał i złożył świąteczne życzenia z-ca Burmistrza Gminy Chojna Marcin Pisanko.

Uroczystości patronowała Szkoła Języka i Kultury Polskiej prowadzona w Chojnie przez Sant’Egidio. Uczymy się w niej, nawzajem poznajemy, budujemy relacje przyjaźni, doceniamy, ile piękna i bogactwa niesie nasza różnorodność i jaką może być siłą niosącą dobro – zauważyła odpowiedzialna za Wspólnotę Sant’Egidio w Chojnie Beata Junosz. - Pragniemy, aby ta szkoła była nie tylko miejscem nauki języka, polskiej kultury i tradycji, ale także miejscem życzliwości i przyjaźni, po prostu miejscem, w którym pokój jest słowem świętym!

Radość wspólnego świętowania przy wypełnionych do ostatniego miejscach, łzy wzruszenia i serdeczne życzeniami oraz słowa wdzięczności kierowane do mieszkańców Chojny mówią wszystko o pięknie i wartości tego spotkania.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza