Wysokiej jakości telewizory 4K w najniższych cenach na rynku


Wysokiej jakości telewizory 4K w najniższych cenach na rynku. Telewizory nieustannie tanieją. 
Sprawdź, jakie modele 4K obecnie zapewniają najlepsze matryce przy niskich cenach. TV 55 cali można nabyć już za 1989 zł.

Najlepsze okazje na telewizory w 4K

Każdy chce mieć w domu telewizor i obecnie jest to jeden z kluczowych elementów wyposażenia — tuż obok łóżka, lodówki, czy sprawnej łazienki. Dzisiejsze telewizory znacząco różnią się od standardowych modeli sprzed kilkunastu lat, które zapewniały przede wszystkim wyświetlanie telewizji naziemnej. Obecne priorytety przy wyborze odpowiedniego urządzenia są całkowicie różne — niektórzy oglądają VOD, inni korzystają także z gier losowych w Internecie (na przykład https://spin.city/pl/casino/type/slot), a jeszcze inni będą go wykorzystywać do grania na konsoli.

Dlatego wybór najlepszego telewizora będzie zależał także od celów, do jakich ma służyć. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć najlepsze okazje na nowoczesne telewizory wykorzystujące matrycę 4K i zapewniające przystępne warunki do korzystania ze wszystkich atrakcji, jakie mają zapewniać dzisiejsze urządzenia tego typu.

Telewizory o przekątnej 65 cali

To aktualnie najlepszy pułap, jeżeli ktoś liczy na wysoką jakość matrycy oraz relatywnie niską cenę. Telewizory o wyższej przekątnej o tych samych parametrach mogą kosztować nawet dwa razy więcej, więc nie dopasują się do naszej klasyfikacji „okazji”.

  • Samsung QLED QE65Q77BAT 4K UHD (3999 zł) — doskonały przykład na to, jak bardzo tanieją takie urządzenia. Telewizor zapewniający tę rozdzielczość i przekątną ekranu jeszcze niedawno kosztował naprawdę dużo pieniędzy. Dodatkowo można liczyć na odświeżanie na poziomie 100 Hz (co dobrze sprawdzi się przy grach) oraz możliwości Smart TV, które pozwalają na wygodne korzystanie ze wszystkich serwisów VOD.

  • TCL QLED 65C631 (3399 zł) — praktycznie te same możliwości co powyższy model za nieco mniej pieniędzy. TCL to znacznie mniejsza, ale nadal mocno niedoceniana marka, która już od jakiegoś czasu bardzo dobrze radzi sobie na rynku telewizorów. Na plus należy zaliczyć wbudowany Android TV. W stosunku do powyższego modelu ma słabsze odświeżanie — 60 Hz, co będzie miało istotne znaczenie w przypadku gier wideo.

Obydwa modele zapewniają najlepsze możliwości, jeżeli chodzi o przystępny pułap cenowy przy przekątnej ekranu wynoszącej 65 cali. Jeżeli ktoś celuje w matrycę nowszej technologii lub lepsze odświeżanie ekranu, to musi się liczyć z nawet kilkukrotnie wyższą ceną. W tym przypadku pozostaje jedynie pytanie, czy efekt jest wart kosztów.
Telewizory o przekątnej do 55 cali

Tutaj zaczynają się prawdziwe okazje cenowe, na które powinni zwrócić uwagę wszyscy ci, którzy nie mają zbyt wygórowanych wymagań, ale chcą nabyć wysokiej jakości produkt w niskiej cenie. Telewizory do 55 cali przy takim samym standardzie, jak te wskazane w powyższej kategorii, mogą mieć nawet kilkukrotnie niższą cenę.

Samsung UE55AU7192 55” — 1989 zł

Bardzo dobra matryca w rozdzielczości 4K z podstawowymi parametrami, zapewniającymi przyjemne oglądanie filmów i seriali. Jest wyposażony w system Tizen i zapewnia odświeżanie na poziomie 50 Hz. Dlatego, jeżeli ktoś chce go wykorzystać do gier na konsoli, to lepiej zainwestować w nieco lepszą matrycę. Dla wszystkich innych, którzy nie wymagają niesamowicie płynnego obrazu, ten model powinien wystarczyć.

TCL 50P615 50” — 1549 zł

Prawdopodobnie najlepsza okazja na rynku, jeżeli chodzi o duże telewizory. Ekran w rozdzielczości 4K i przekątnej 50 cali, Android TV i ładny, smukły wygląd. Czy trzeba czegoś więcej standardowemu użytkownikowi telewizji oraz popularnych VOD? Przy tej cenie nie ma się co zastanawiać. O ile będzie estetycznie wyglądał w pokoju, to z pewnością będzie to najlepszym wyborem. Co ciekawe, budżetowa matryca prezentuje wyższy poziom niż w wyżej wspomnianym Samsungu, bo oferuje odświeżanie na poziomie 60 Hz, co zapewni płynniejszy ruch obrazu.

Toshiba 43UA2063DG 43” — 1289 zł

To bardzo prosty model przeznaczony przede wszystkim dla tych odbiorców, którzy nie mają wygórowanych wymagań odnośnie do jakości obrazu. Zapewnia rozdzielczość w 4K, odświeżanie na poziomie 50 Hz i jest wyposażony w Android TV. Czy trzeba czegoś więcej? Jeśli tak, to z pewnością trzeba będzie dopłacić. Warto tutaj jednak zauważyć, że przeskok cenowy pomiędzy tym modelem a wyżej wspomnianym 50-calowym TCL jest tak mały, że warto się zastanowić, czy nie lepiej dopłacić te niecałe 300 zł.

TCL 43P615 43” — 1267 zł

Bardzo podobny model do powyższej Toshiby. Zapewnia matrycę o praktycznie identycznych parametrach, ma Android TV i tak samo obsługuje wszystkie najistotniejsze funkcje. Tutaj pozostaje już tylko kwestia wyboru. TCL w ostatnich latach znacząco przebija pod względem popularności starszą Toshibę. W praktyce jednak sprawdzą się tak samo — zwłaszcza jeżeli ktoś chce na nich oglądać wyłącznie telewizję oraz filmy i seriale na VOD.

Nieustannie taniejące telewizory. Kiedy najlepiej zdecydować się na zakup?

To pytanie zadaje sobie każda osoba, która ma w planach doposażenie swojego domu w nowe urządzenie do oglądania filmów i seriali lub grania na konsoli. Jeszcze kilka lat temu telewizory o przekątnej 55 cali kosztowały około 4000 zł. Obecnie urządzenia w lepszym standardzie można nabyć za połowę tej kwoty. Ceny maleją z roku na rok i nie należy rozglądać się za idealnym momentem, bo on po prostu nie istnieje.

Nowsze technologie wypierają starsze i ceny się zmieniają. Dlatego standardowe telewizory działające na technologii LED będą cały czas tanieć, aż w końcu QLED-y oraz OLED-y będą na tyle tanie, że przeciętny Polak będzie mógł po nie sięgnąć. Już dzisiaj można je nabyć w niewiele wyższych cenach niż wspomniany pułap 4000 zł, co oznacza, że już niebawem wszyscy będziemy rozglądać się wyłącznie na niesamowicie odwzorowującymi kolory QLED-ami i OLED-ami. Czy opłaca się czekać kilka lat? Raczej nie — lepiej sięgać po to, co oferuje rynek tu i teraz i za kilka lat pomyśleć o zmianie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza