17. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij już wkrótce!


Już za dwa tygodnie wystartuje 17. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij, jedna z największych i najciekawszych imprez o szeroko pojętej tematyce podróżniczej i reporterskiej w Polsce. Tegoroczna edycja legendarnego festiwalu odbędzie się w terminie 22-26 lutego. Tradycyjnie głównymi punktami programu będą spotkania z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami i artystami. 

Cały program obejmuje ponad 50 wydarzeń. Prócz prezentacji podróżniczych, odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących - projekcji filmowych, spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, zaplanowano również degustację potraw oraz pasjonujące, podróżnicze spacery. Większość wydarzeń odbywać się będzie w Gryfińskim Domu Kultury (Gryfino, Ul. Szczecińska 17) a także w innych lokacjach na terenie Gryfina. Program atrakcji Włóczykija można już znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu https://wloczykij.com

W środę, 8 lutego startuje sprzedaż biletów na poszczególne dni imprezy. W sprzedaży są już karnety oraz bilety na koncerty (TABU, John Porter Solo, The Pau), Bal Włóczykija i festiwalowe spacery.

Bilety i karnety dostępne są stacjonarnie w kasie Kina Gryf oraz w drogą elektroniczną:

- Nasz festiwal w środę, 22 lutego zainauguruje spotkanie z Agatą Kasprolewicz - dziennikarką i wydawcą znakomitego podcastu „Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka"- mówi pomysłodawca Włóczykija i jego spiritus movens Przemek Lewandowski.- Agata Kasprolewicz opowie o swojej ostatniej wizycie w Izraelu i na Zachodnim Brzegu Jodanu. Z kolei na zakończenie festiwalu, 26 lutego odbędzie się spotkanie z Wojciechem Jagielskim - reportażystą, dziennikarzem, korespondentem wojennym. Autorem takich książek jak "Dobre miejsce do umierania", "Modlitwa o deszcz", "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy", "Wypalanie traw" czy "Wszystkie wojny Lary"- zachęca organizator.

Oprócz propozycji skierowanych do dorosłej publiczności w programie 17. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij znajdą się także zajęcia dla najmłodszych czyli Mały Włóczykij.

Wszelkie szczegóły dotyczące festiwalu wraz z pełnym programem dostępne są już na nowej stronie internetowej imprezy https://wloczykij.com

Organizatorami Festiwalu Włóczykij są Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni oraz Miasto i Gmina Gryfino.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza