Akcja „Nazywam się Miliard” już w ten weekend [video]


"Nazywam się Miliard" (en. One Billion Rising) to ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet, zapoczątkowana w 2011 przez Eve Ensler. Akcja po raz kolejny zostanie zorganizowana również w naszym regionie. 

Elementem wspólnym jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety mają „rządzić” swoim ciałem. Polska akcja nosi nazwę „Nazywam się Miliard” by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.  Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w Gryfinie już w nadchodzący weekend. 
Wszystkie reakcj

- Serdecznie zapraszamy na gryfińskie nabrzeże dnia 11 lutego o godzinie 17:00. Tego dnia wspólnie zaprotestujmy wobec przemocy, a protest ten wyrazimy wspólnym tańcem! Akcja „Nazywam się Miliard” realizowana jest w Polsce od 2013 roku, udział w niej wzięło wiele miast, a co roku liczba uczestników wzrasta! W 2023 roku Gmina Gryfino włącza się w akcję poraz 8! Przez te wszystkie lata protestowaliśmy pod wieloma hasłami. W roku 2023 roku zatańczymy pod hasłem : Tylko tak oznacza zgodę. Przemoc jest przestępstwem, a nie sprawą prywatną. A więc bądź i zatańcz z nami solidarnie przeciwko przemocy seksualnej. Jeżeli nie masz jeszcze koszulki z logo akcji, zapraszamy do bezpłatnego odbioru w studiu Hipnosic, Ośrodku Pomocy Społecznej lub w dniu wielkiego finału - czytamy na stronie Centrum Aktywności Lokalnej w Gryfinie.


fot. Centrum Aktywności Lokalnej w Gryfinie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza