Ferie w siodle w Skotnicy koło Morynia [foto]


W piątek 17 lutego na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego w Skotnicy koło Morynia, zakończył się tydzień zajęć w ramach Ferii w Siodle. Jak co roku cieszyły się one ogromnym powodzeniem. Przez stajnię przewinęło się 165 osób. Wszyscy dzielnie uczyli się pracy ze zwierzętami. 

Nauczyli się między innymi czyścić konie i je siodłać. Budowa ogłowia i siodła dla nikogo nie jest już czarną magią. A gdzie koń ma sanki, kasztany i kłodę, to już wiedzą nawet 6 latki. Oprócz jazd i tzw. oprowadzanek dzieci pracowały nad kondycją fizyczną. Organizatorzy przygotowali kilka nowych konkursów sportowych. Konkurs rzutu podkową, woreczkiem do celu oraz skoków na Hobby Horse.

Pogoda przez cały czas nam dopisywała. Mimo, że w piątek padał deszcz, wszyscy przyszli odpowiednio ubrani, żeby spędzić kilka godzin na zabawie na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy zajęć już czekają na następne ferie, by spotkać się w stajni kolejny raz. Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Ferii w Siodle serdecznie dziękujemy, za wsparcie finansowe dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorem kolejny raz było Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu oraz Gospodarstwo Agroturystyczne w Skotnicy.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza