Jednego dnia czterech kierowców straciło uprawnienia do kierowania


Jednego dnia policjanci pyrzyckiej komendy ujawnili trzech kierujących samochodami osobowymi na tzw. "podwójnym gazie" oraz jedną kobietę kierującą motorowerem, która również była w stanie po spożyciu alkoholu.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany do kontroli przed godziną 8:00. 52 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu pyrzyckiego kierując pojazdem marki Mitsubishi posiadał w wydychanym powietrzu blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejna kontrola pojazdu marki Volvo po godzinie 9:00 i również nietrzeźwy 38-latek, tym razem z wynikiem około 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po godzinie 11:00 Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes, gdzie kierujący 50 – letni mężczyzna podczas badania stanu trzeźwości posiadał podobny wynik. Każdemu z kierujących wystawiono wezwanie do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach, zakazano dalszej jazdy oraz zatrzymano elektronicznie prawo jazdy.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego do kontroli drogowej zatrzymali 32 – letnią kobietę, która kierowała motorowerem i przewoziła pasażera posiadając w wydychanym powietrzu pół promila alkoholu. Kobiecie również zakazano dalszej jazdy oraz przekazano wezwanie do stawiennictwa w pyrzyckiej komendzie. Do wszystkich zdarzeń doszło 16 stycznia. 

Nietrzeźwi kierowcy to duże zagrożenie! Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. W konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza