Koledzy pożegnali podinsp. Krzysztofa Siudka, który przeszedł na emeryturę [foto]


W Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie odbyło się uroczyste pożegnanie podinsp. Krzysztofa Siudka - dotychczasowego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie.
W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z pożegnaniem podinsp. Krzysztofa Siudka, który po 30 latach służby żegna się z mundurem oraz przechodzi na emeryturę.

W uroczystości oprócz policjantek, policjantów oraz pracowników komendy udział wzięli między innymi: nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie podinsp. Radosław Purtak, burmistrzowie, wójtowie, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz bliscy podinsp. Krzysztofa Siudka.

Służba w policji

Podinsp. Krzysztof Siudek służbę rozpoczął w 1993 roku jako aplikant Kompanii Prewencji Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Od 1996 do 2005 roku związany był z Wydziałem Kryminalnym, początkowo w chojeńskiej jednostce, następnie w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie. Przez kolejne dwa lata objął stanowisko kierownika Posterunku Policji w Baniach, po czym 2007 roku został specjalistą Wydziału Komunikacji Społecznej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W 2013 roku podinsp. Krzysztof Siudek wrócił na teren powiatu gryfińskiego, by początkowo objąć stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie, a następnie Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie. W 2018 roku najpierw awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Chojnie, po czym mianowany został na Komendanta Komisariatu Policji w Chojnie. Ostatecznie w 2021 został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie.

Przez 30 lat swojej służby Pan Komendant był wielokrotnie nagradzany za swoją ciężką pracę. Dodatkowo 14.06.2021 roku odznaczony został Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

W trakcie uroczystości głoś, zabrał nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, który podziękował podinsp. Krzysztofowi Siudkowi między innymi za współpracę oraz jego 30-letnią służbę. Szef zachodniopomorskich policjantów przedstawił następnie podinsp. Piotra Hałuszczaka (widoczny po lewej stronie na ostatnim zdjęciu), który będzie pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza