Wojewoda zorganizował spotkanie w sprawie problemów kolejowych na trasie Gryfino – Szczecin. Będzie dodatkowy pociąg.


Wojewoda Województwa Zachodniopomorskiego Zbigniew Bogucki. Zwołał spotkanie w sprawie problemu komunikacyjnych na terenie gminy Gryfino. 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn wydał specjalny komunikat, który pojawił się na gminnych stronach. 

Szanowni Państwo!

W związku z zaistniałą sytuacją wystosowałem apel o spotkanie dotyczące przewozów kolejowych, do wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za organizację tego rodzaju transportu.

Dziś uczestniczyłem w spotkaniu zorganizowanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, w którym uczestniczyli m.in. Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Chańko dyrektor Polregio oraz przedstawiciele PKP PLK, z Ireneuszem Marchlem, prezesem zarządu na czele.

 Najważniejsze wnioski wypracowane podczas jego trwania to:
  • uruchomienie dodatkowego pociągu, który odjeżdżał by z Gryfina przed godziną 6.00, prawdopodobnie od 6 lutego
  • stały monitoring stanu liczby pasażerów w pociągach oraz punktualności realizacji rozkładu jazdy
  • informacja od Wód Polskich, instytucji odpowiedzialnej za przebudowę mostu kolejowego w Podjuchach
  • prace zgodnie z harmonogramem mają potrwać do 14 listopada, a oddanie nowego mostu do użytku zaplanowane jest na 20 grudnia.
  • 2 lutego odbędzie się kolejne spotkanie odbędzie się w Gryfinie. Wezmą w nim udział przedstawiciele przewoźnika, czyli Polregio oraz PKP PLK.
  • w związku z sygnałami o przeładowanych pociągach, dostarczone zostaną nagrania z monitoringu z wnętrza pociągów, aby zweryfikować te informacje oraz podjąć racjonalne decyzje o rozszerzeniu składów. Analogicznie omówiona i sprawdzona będzie sprawa spóźnień. 

Cieszę się, że doszło do dzisiejszego spotkania, a problem komunikacyjny będzie rozwiązywany przy współudziale zainteresowanych stron, które aktywnie szukają możliwości poprawiających funkcjonowanie komunikacji kolejowej.

Kolejny komunikat zostanie wydany po jutrzejszym spotkaniu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza