Pierwszy tegoroczny koncert w Sali u Kinala. Zaśpiewa chilijski tenor.


Tegoroczny sezon koncertowy w Sali u Kinala w Czachowie rozpocznie się w sobotę 4 marca o godz.19.00. W Czachowie (gmina Cedynia) wystąpi chilijski tenor, któremu będzie towarzyszył na fortepianie Rafał Kowalczyk.

Felipe Alonso Céspedes Sánchez a przy fortepianie zasiądzie znakomity Rafał Kowalczyk. Będzie można usłyszeć znane i lubiane wielkie światowe przeboje oraz muzykę latynoską.
Felipe Alonso Céspedes Sánchez pochodzi z Chile, gdzie ukończył Akademię muzyczną przy Narodowym Balecie Folklorystycznym „Bafona” oraz Uniwersytet Mayor w Santiago de Chile z dyplomem nauczyciela muzyki. Naukę kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego, które ukończył z najwyższymi notami otrzymując tytuły śpiewaka zawodowego i aktora. Cały czas szkoli swój warsztat, biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich i lekcjach indywidualnych, był uczniem m.in. z Montserrat Caballé czy Profesor Heleny Łazarskiej. Od wrześniu 2013 roku związany ze Szczecinem. Występował w Operze na Zamku oraz Szczecińskiej Filharmonii jako solista chóru – tenor. Obecnie najczęściej możemy go spotkać Teatrem Polskim w Szczecinie.

Rafał Kowalczyk, znany już widowni Sali u Kinala, swoją edukację muzyczną prowadził równolegle na kilku instrumentach: fortepianie, waltorni i harfie. Ukończył Akademię Muzyczną im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie waltorni. Laureat wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce i Europie. Od 2015 roku solista waltornista Opery na Zamku w Szczecinie oraz wykładowca Szczecińskiej Akademii Sztuki. Współpracuje z wieloma orkiestrami, zarówno jako pianista jak i waltornista. M. in. z Filharmonią im Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim Operą Narodową, Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Płocką orkiestrą Symfoniczną i filharmoniami: Gorzowską, Poznańską, Koszalińską i Częstochowską.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza