Przekazanie nowoczesnego sprzętu strażackiego dla jednostki OSP Czachów [foto]


W poniedziałek, 13 lutego w remizie OSP Czachów odbyło się przekazanie nowoczesnego sprzętu strażackiego dla jednostki. Strażacy zostali doposażeni w nowoczesne hełmy, obuwie specjalne, radiotelefony przenośne z mikrogłośnikami. Strażacy zakupili również kominiarki oraz parawan.

Ekwipunek został dofinansowany z Ministerstwa Sprawiedliwości, do którego z wnioskiem wystąpił burmistrz Cedyni Adam Zarzycki. Na uroczystość do siedziby OSP Czachów przybyli: pan Andrzej Szelążek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, pan Dariusz Matecki – Przewodniczący Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim, Łukasz Kamiński – reprezentant Solidarnej Polski w powiecie gryfińskim, pan Piotr Juzyszyn – Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie, Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, sołtys Czachowa Monika Rogowska oraz druhny i druhowie z OSP Czachów na czele z prezesem Arkadiuszem Mrukiem oraz naczelnikiem Łukaszem Zatorem, a także dzieci i młodzież z MDP Czachów.

Przekazany sprzęt zapewni bezpieczeństwo strażakom podczas przeprowadzanych akcji ratowniczo-gaśniczych.  Kwota dofinansowania z ministerstwa to 22 655,00 zł. Fundusz Sprawiedliwości Ministerstwo Sprawiedliwości.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza