Strażacy odebrali promessy na nowe wozy

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgorzynie odbyła się uroczystość przekazania promess na zakup nowych samochodów ratowniczo - gaśniczych dla jednostek OSP. Już wcześniej informowaliśmy, że nowe wozy trafią również do strażaków z naszego regionu. 

Promessy na zakup nowych wozów przekazali na ręce prezesów, naczelników i przedstawicieli jednostek OSP, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker oraz Minister Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska.

- Pokazaliście, że jesteście bardzo odpowiedzialni, profesjonalni, a jednocześnie macie w sercach dewizę, która jest wypisana na sztandarach „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Cieszę się, że jesteśmy wszyscy tu dzisiaj razem, bo ta dewiza łączy nas wszystkich - powiedział pochodzący z naszego regionu poseł Czesław Hoc.

Średnie wozy ratowniczo gaśnicze trafią do trzech jednostek w powiecie gryfińskim - OSP Trzcińsko-Zdrój, OSP Lisie Pole i OSP Stare Czarnowo. Kolejne wozy trafią między innymi do OSP Różańsko (powiat myśliborski) i OSP Obromino (powiat pyrzycki).

Czytaj również: 
Nowe wozy strażackie trafią do jednostek w regionie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza