Usprawnienie porannego dojazdu pociągiem z Gryfina do Szczecina


Zapewnienie codziennych połączeń kolejowych pomiędzy Gryfinem i Szczecinem odpowiadających potrzebom mieszkańców, było tematem spotkania zorganizowanego przez wojewodę Zbigniewa Boguckiego w odpowiedzi na informacje płynące od pasażerów o problemach z połączeniami, które związane są z budową nowego mostu kolejowego nad Regalicą.

- Spotkanie było bardzo rzeczowe i przyniosło konkretny rezultat w postaci deklaracji uruchomienia od 6 lutego dodatkowego porannego składu na trasie Gryfino – Szczecin – podkreślił wojewoda Zbigniew Bogucki. – To pozwoli przewoźnikowi – PolRegio, jak też zarządcy narodowej sieci kolejowej PKP PLK jak najszybciej przetestować dodatkowe połączenie, jeszcze przed feriami zimowymi i w razie potrzeby skorygować przyjęte rozwiązanie właśnie w czasie ferii, kiedy ilość korzystających z tej trasy będzie mniejsza, tak aby było ono optymalne dla dojeżdżających do szkoły i pracy.

Dokładne godziny nowego połączenia zostaną podane po roboczym ustaleniu pomiędzy Polregio i PKP PLK i spotkaniu, które odbędzie się jutro w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.

Na zwołane przez wojewodę spotkanie do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przybyli przedstawiciele wszystkich stron odpowiedzialnych w różnym zakresie za odpowiednie realizowanie połączeń, tj. odpowiednio: wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, dyrektor zachodniopomorskiego oddziału Polregio Andrzej Chańko, prezes PKP PLK SA Ireneusz Merchel (zdalnie) i wiceprezes Mirosław Skubiszyński.

W spotkaniu uczestniczyli także: burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn i zastępca burmistrza Tomasz Miler, starosta gryfiński Wojciech Konarski oraz dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marek Duklanowski.

- Dziękuję PKP PLK i pozostałym uczestnikom spotkania za szybką odpowiedź na moje zaproszenie, a co najważniejsze realną odpowiedź na potrzeby mieszkańców – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza