W ramach akcji "Bezpieczne Ferie" zapoznawali się z pracą policjantów [foto]


Dzieci wypoczywające w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu w ramach działań ,,Bezpieczne Ferie", odwiedziły myśliborską komendę. Podczas spotkania mali goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjantów oraz zwiedzić budynek naszej jednostki.

Myśliborscy policjanci prowadzą wiele spotkań z dziećmi w przedszkolach i szkołach. Tym razem, to uczniowie wypoczywający podczas ferii zimowych w Myśliborzu odwiedziły naszą komendę.

Dzieci w trakcie wizyty zapoznały się ze specyfiką funkcjonowania policji oraz zwiedziły komendę, przypatrując się pracy mundurowych i zwiedzając różne pomieszczenia z których korzystają na codzień policjanci. Kolejnym punktem spotkania była krótka lekcja o bezpieczeństwie. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o zasadach poruszania się po drodze i uczyli wszystkiego, o czym trzeba pamiętać przechodząc przez drogę. Omówiono również wiele aspektów związanych z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku.

Nasi goście oprócz zwiedzania budynku komendy, mieli możliwość zobaczenia jak wygląda od środka policyjny radiowóz oraz jego wyposażenie. Największą jednak niespodzianką była dla naszych gości wizyta przewodników psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi przyjacielami. Policjanci pokazali jak reagować, gdy zetkniemy się z groźnym zwierzęciem oraz jak należy postępować z obcymi psami. Na koniec ku uciesze dzieci, przewodnicy przeprowadzili pokaz tresury psów.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza