Wkrótce powstanie Ścieżka rowerowa Mieszkowice - Gozdowice

Gmina Mieszkowice w komunikacie na swojej gminnej stronie poinformowała, że wkrótce ogłosi  przetarg na budowę ścieżki rowerowej Mieszkowice – Gozdowice. To krok w kierunku dołączenia się do słynnej ścieżki rowerowej R20, która przechodzi przez Trzcińsko Zdrój, Godków Osiedlę aż do mostu w Siekierkach. 

- Nasze starania na budowę ścieżki rowerowej do Gozdowic trwały od wielu lat. Niestety jako mała gmina samorządowa nie byliśmy w stanie przekazać kilku milionów złotych z budżetu na realizację tego zadania. Pracownicy magistratu od wielu lat, dzięki kooperacji z innymi podmiotami przygotowali wcześniej niezbędną dokumentację, która była potrzebna do zrealizowania inwestycji - czytamy w komunikacie na stronie urzędu gminy. 

Za sprawą złożonego wniosku do programu „Polski Ład” gmina Mieszkowice otrzymała dofinansowanie 7, 5 miliona złotych na budowę ścieżki rowerowej Mieszkowice – Gozdowice. Gmina musi ponieść koszt 10 % inwestycji. Realizacja zadania spełni oczekiwania mieszkańców, którzy od wielu lat zgłaszali pomysł budowy ścieżki rowerowej do Gozdowic. Budowa ścieżki będzie nie lada atrakcją dla cyklistów, gdy dodamy do tego istniejące trasy pod drugiej stronie Odry oraz ścieżkę rowerową Siekierki - Trzcińsko – Zdrój.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza