Chaos przed ligową kolejką. Grać czy nie grać? Niektóre mecze zostaną jednak rozegrane [video]

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w piątek 10 marca wydał dwa komunikaty dotyczące nadchodzącej piłkarskiej kolejki. Informacje wprowadziły ogromny chaos w środowisku piłkarskim. 

Na stronach ZZPN pojawiła się informacja o odwołaniu meczów ligowych ze względu na warunku atmosferyczne, pisaliśmy o tym w artykule Zima paraliżuje piłkarskie rozgrywki. ZZPN odwołuje weekendowe spotkania, ale...

Związek dopuścił możliwość rozegrania meczów za zgodą klubów. Sam komunikat wywołał fale komentarzy w sieci 

Bardzo pochopna i zła decyzja ..... Ktoś ma boisko sztuczne , które zarezerwował , a drużyna przeciwna nie wyraża zgody , gdzie o tej samej godzinie mieli by mecz tylko teraz mają na boisku sztucznym, ale Związek dał im taką możliwość, że muszą wyrazić zgodę ....i nie wyrazili przez co muszę sobie grać sparing.... Dramat z tą decyzją za biurka.... Przez okno gabinetu widzą Państwo śnieg i odwołują wszystkie kolejki nie wiedząc co jest w Gryfinie , Chojnie , Policach czy Dobrzanach .... Pozwólcie decydować o tym gospodarzą, a nie za biurka decyzję . Jak boisko nie zagraża zdrowiu zawodników i jest zdatne do gry to się powinno grać, a nie przekładać na środek tygodnia, gdzie ludzie pracują, a w piłkę się bawią.

Większość klubów po informacji o odwołaniu kolejki umówiło się na gry sparingowe gdzie i tak związek delegował by sędziów. Czyli o punkty granie zakazane a towarzysko wolno.

Mnie nikt będzie pytał w maju, czy mam wszystkich ludzi i nikt nie będzie pytał czy wyrażam zgodę na rozegranie meczu. Nie wyjdę na mecz to walkower.

Wiele klubów w regonie podało informację o przełożeniu swoich spotkań. Niektóre zdecydowały się grać. Swoje spotkania rozegrają między innymi Morzycko Moryń i Dąb Dębno oraz A-klasowe zespoły: Kłos Kamienny Jaz i Sekwoja Brwice. Lista drużyn może jeszcze się powiększyć. Kibice musza na bieżąco siedzieć media klubowe. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza