II gryfiński bieg Tropem Wilczym [foto]


W niedzielę 5 marca odbyła się II gryfińska odsłona biegu Tropem Wilczym. Było to jedno z wydarzeń zorganizowane przez środowiska patriotyczne w ramach gryfińskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Zawody odbyły się w II kategoriach Nordic Walking oraz Bieg. Obydwa starty odbyły się na dystansie 1963 metry. Odległość symboliczną, bo jest to rok śmierci ostatniego Niezłomnego Józefa Franczaka ps Laluś.Mimo niesprzyjającej aury, ujemna temperatura oraz przejściowe opady śniegu na linii startu łącznie pojawiło się 70 zawodników. 

O godzinie 11:00 wystartował Nording Walking, na linii startu zameldowało się 30 zawodników. Najlepszym okazał się Tomasz Strzelec. Natomiast równo o godzinie 12:00, w biegu pamięci wystartowało 40 zawodników. Najlepszym mężczyznom okazał się Andrzej Pańko, wśród pań najlepsza była Karolina Czerniachowska. 

Oprócz biegu dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Gryfinie, a także stanowisko rekonstrukcji historycznej. Nad naszym bezpieczeństwem czuwało Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze oraz OSP Raffer. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tak godne uczczenie naszych bohaterów. Już dziś możemy śmiało powiedzieć.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza