Nagroda Burmistrza Dębna dla młodego żużlowca Kewina Nycza.

Burmistrz Dębna przyznał nagrodę za osiągnięcia sportowe uzyskane w 2022 r. uczniowi Kewinowi Nyczowi. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się  podczas sesji Rady Miejskiej Dębna.


- Niesamowity talent, wytrwałość, cierpliwość w dążeniu do swoich celów. Rozwijaj się dalej, rozwijaj swoje umiejętności, bo widzimy przed tobą olbrzymie pole do rozwinięcia się. Gratulujemy Tobie , ale także rodzicom, którzy ciągle Ciebie wspierają – mówił Grzegorz Kulbicki, burmistrz Dębna podczas sesji.

Kewin Nycz z Dębna w minionym sezonie, jeżdżąc w Guks Speedway Wawrów, osiągnął takie sukcesy jak: I miejsce Puchar Polski Par Klubowych, I miejsce Indywidualny Puchar Polski, II miejsce Puchar Ekstraligi 125 cc, III miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski, III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski, Nominacja do Kadry Narodowej: VII miejsce w Finale Mistrzostw Świata 125 cc.

Na posiedzeniu wraz z Kewinem obecna była mama, która nie kryła wzruszenia. Poinformowała, że syn 28 marca będzie zdawał licencję w klasie 250 cc. Młody żużlowiec jest już oficjalnie w Stali Gorzów.

Kewin Nycz ma 13 lat, uczy się w 6 klasie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie. Oprócz sukcesów w mini żużlu, ma również osiągnięcia w innych dyscyplinach sportu. W zeszłym roku zajął I miejsce w 39. Biegach Ulicznych im. H. Witkowskiego w Dębnie. Reprezentuje szkołę w licznych zawodach drużynowych.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza