Profanacja kapliczki w centrum miasta. Sprawą zajmuje się policja.


W nocy z soboty na niedzielę (z 25 na 26 marca) zdewastowano kapliczkę przy straży pożarnej w Gryfinie. Sprawa została zgłoszona na policję. 

Do dewastacji i profanacji kapliczki doszło przy skrzyżowaniu ulic Bolesława Chrobrego i Armii Krajowej w Gryfinie. Sprawca wybił szybę i wyrwał figurkę Matki Boskiej, przy okazji niszcząc jej podstawę. Dodatkowo zniszczono nasadzenia i kwietniki przy kapliczce. Zdarzeniem zajmuje się również Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor .


Kilka dni przed zniszczeniem kapliczki przy straży pożarnej pobazgrano swastykami kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi na Górnym Tarasie i napisano też wulgarne słowa na Jezusa Chrystusa. Dlatego nie wygląda mi to na stricte chuligański wybryk, a raczej coś zaplanowanego. Kapliczka zostanie odbudowana a sprawca złapany i ukarany. Gryfińskie środowiska patriotyczne i katolickie tego dopilnują. Sprawa została zgłoszona na policję przez Pana Leszka Fartuszniaka, ktory z żoną opiekuja się od kilku lat tą kapliczką. Pomoże też szczecińska fundacja Fidei Defensor i złoży zawiadomienie do prokuratury. 

W mojej opinii to zdarzenie jest pokłosiem nagonki na Kościół Katolicki, intensyfikowanej już od kilku lat przez środowiska i partie lewicowe czy ateistyczne. Osoby podatne na takie treści sączone im codziennie do głów z różnorakich mediów nie mają potem oporów w rozładowywaniu swoich frustracji na takich symbolach religijnych jak przydrożne krzyże, przykościelne figury świętych czy właśnie kapliczki. Kamil Frelichowski Reprezentant gryfińskich środowisk patriotycznych i katolickich

fot. Maciej Waliński/Powiat Gryfiński - Informacje z Regionu
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza