Wóz strażacki z Mętna pojechał do kolegów z Ukrainy [foto]

Strażacy z OSP Mętno otrzymali wóz od kolegów z Chojny, tym samym zbędnym stał się ich wysłużony Star 266, który trafił do przyjaciół z Ukrainy. 

- Nasz Star 266 już na ukraińskiej ziemi. Oby służył jak najdłużej - napisali na swojej stronie druhowie z OSP Mętno. 

To kolejny wóz przekazany przez strażaków z gminy Chojna dla strażaków z Ukrainy. Wcześniej trafił tam Magirus z OSP Krajnik Dolny. 

- W ramach współpracy międzynarodowej pomiędzy naszą gminą a gminą CHOJNA, powiat gryfiński, województwo zachodniopomorskie w Polsce, strażakom naszej gminy został przekazany kolejny samochód strażacki STAR 266 wraz z motopompą. W imieniu mieszkańców naszej gminy i osobiście serdecznie dziękuję Barbarze Raweckiej - Burmistrzowi Gminy Chojna za solidarność z Ukrainą, troskę, niesłabnące wsparcie dla naszej gminy oraz za tak szybką pomoc. Wasza pomoc jest dla naszej społeczności niezwykle ważna, ponieważ wzmacnia zdolności bojowe lokalnych ratowników, którzy działają na rzecz likwidacji pożarów i sytuacji awaryjnych  - napisał Oleg Litwinienko z gminy Murafa. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza