Znieważył policjantów w trakcie interwencji domowej. Został zatrzymany


53-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu po interwencji w jednej z wsi na terenie gminy Myślibórz. Zatrzymany odpowie za niestosowanie się do wyroku Sądu oraz za znieważenie interweniujących policjantów.

W tym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymał informację, że w jednej z miejscowości na terenie Gminy Myślibórz, 53 - letni mężczyzna wszczął awanturę oraz ma być agresywny wobec swoich najbliższych.

Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie i wobec jak się okazało nietrzeźwego mężczyzny podjęli interwencję. Na miejscu 53 - latek miał kierować wobec najbliższych groźby oraz nie chciał wykonywać wydawanych poleceń przez interweniujących policjantów. Ponadto mężczyzna w trakcie interwencji znieważał policjantów i utrudniał im wykonywanie obowiązków służbowych.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że sprawca interwencji od 2021 roku posiada aktywny zakaz zbliżania się do swoich najbliższych wydany przez Sąd Rejonowy w Myśliborzu. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali 53 - latka i osadzili w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Za znieważenie funkcjonariuszy grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza