Nie wszyscy potrafią zadbać o stan ścieżek rowerowych w swoich gminach...

Ścieżka rowerowa R20 zaczyna się na polsko - niemieckiej granicy, dokładnie na moście w Siekierkach. Zdecydowanie najpopularniejszym odcinkiem jest trasa z mostu do Trzcińska-Zdroju. Niestety miłośnicy aktywności na rowerze lub rolkach nie wszędzie przejadą komfortowo. 

W naszym regionie ścieżka przebiega przez gminy Cedynia, Moryń, Chojna i Trzcińsko-Zdrój. Dalej tą trasą pojedziemy do Myśliborza, Barlinka aż na Pojezierze Drawskie i dalej do Miastka w województwie pomorskim. Cała trasa liczy aż 338 kilometrów! 

Za poszczególne odcinki tras odpowiadają samorządy, niestety nie wszystkie gminy wywiązują się ze swoich zadań. Zwrócił na to uwagę nasz czytelnik... 

- Czysta ścieżka R20 od Godkowa Osiedle do Mostu Siekierki – Neurüdnitzczysta czyściutka. Brawo Gmina Moryń i Cedynia. Cedynia to już w ogóle szacun, co tydzień ładnie wysprzątana, wydmuchana, nawet na rolkach cudnie się szybko śmiga. Niestety usyfiona ścieżka to od Godków Osiedle do Trzcińska Zdrój, czyli Gmina Chojna i Trzcińsko nie dba w ogóle  tam zawsze taka zapuszczina ta ścieżunia, aż żal patrzeć... - czytamy na grupie Rowerem przez Pomorze Zachodnie. 

Na zdjęciu prezentujemy tą samą trasę w różnych miejscach, po prawej - taki stan ścieżki zastaniemy w gminach Cedynia i Moryń, po lewej odcinek ścieżki w gminie Chojna... niestety nie jest to dobra wizytówka dla włodarzy, tym bardziej, że w świąteczny weekend pogoda dopisała i na trasie można było zobaczyć wielu miłośników rowerów i rolkarzy. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza