Lis chciał zaatakować psa - chwilę grozy opisuje nasza czytelniczka.


Dzikie zwierzęta coraz częściej można spotkać już nie tylko w lasach, ale i w miastach. Chwilę grozy przeżyła nasza czytelniczka podczas spaceru z psem...

- Podczas spaceru z moim psem napotkałam lisa który chciał zaatakować mojego pieska. To były prawdziwe chwile grozy. Uratował mnie tylko przejeżdżający samochód który wystraszył lisa - pisze do nas nasza czytelniczka. 

Czy lisy są niebezpieczne?

Jeśli właśnie widziałeś lisa po raz pierwszy lub miałeś bliskie spotkanie z jednym z tych małych stworzeń, możesz się martwić, czy jesteś w niebezpieczeństwie. Sprawy mogą być jeszcze gorsze, jeśli widziałeś lisa wokół swojej posesji i martwisz się o swoje dzieci lub zwierzęta.  Wiele osób zastanawia się, jakie zagrożenia może stwarzać lis i jakie zagrożenia dla zdrowia mogą być związane z lisem. Chociaż lisy nie interesują się ludźmi, w większości przypadków jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć.

Zdarza się, że lisy mogą stanowić zagrożenie. Podstawowym zagrożeniem jest próba przechwycenia jednego. Kiedy lis utknął i jest przerażony, nie mając dokąd uciec, rzuci się, a ty możesz zostać ugryziony i zaciekle podrapany. Dlatego nigdy nie próbuj schwytać dzikiego lisa. W większości stanów posiadanie żywego lisa jest nielegalne.

Innym razem, gdy lisy mogą być niebezpieczne, są nosicielami choroby. Ta choroba może zarazić ciebie, twoją rodzinę, a nawet twoje zwierzęta. Ale przez większość czasu będziesz wiedział, czy lis jest nosicielem choroby, po jego złym stanie zdrowia, poszarpanym futrze i agresywnym usposobieniu.

Czy lisy atakują ludzi?

W normalnych warunkach lisy nie będą atakować ludzi. Wściekły lis może, ale lis zwykle ucieka przed człowiekiem. Oczywiście, jeśli utkną w klatce lub utkną w kącie, nie mając dokąd uciec, mogą zaatakować. Ale jeśli nie spróbujesz złapać lisa, nie zaatakuje cię.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza