Dzień otwarty w komendzie Policji w Gryfinie [foto]


W Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie odbył się „Dzień Otwarty” dla osób zainteresowanych służbą w naszej formacji.

"Dzień Otwarty" cieszył się dużym zainteresowaniem, w szczególności wśród szkół ponadpodstawowych. Komendę odwiedziło łącznie 100 uczniów, zarówno z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie, jak i z I Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Omieczyńskiego (jedna klasa pierwsza oraz trzy klasy trzecie).

Podczas „Dnia Otwartego” osoby, które zjawiły się w gryfińskiej komendzie, miały okazję zwiedzić budynek, zobaczyć siłownie, strzelnicę, a także jednostki broni, jakimi dysponuje komenda. Ponadto zwiedzający mogli porozmawiać z policjantem na temat codziennej służby, a także zapoznać się ze sprzętem służbowym, jakim na co dzień posługują się funkcjonariusze tj. alkomaty, narkotesty, laserowe mierniki prędkości, miernik do pomiaru przepuszczalności światła szyb, czy sonometr. Dodatkowo oczywiście zobaczyć było można radiowozy policyjne, a także motocykle służbowe, którymi dysponuje Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.

Poruszony został również temat doboru do służby. Omówiono wymogi formalne dla kandydatów do służby w Policji, a także przebieg postępowania kwalifikacyjnego, w tym jego poszczególne etapy.

Celem takiego dnia jest przybliżenie codziennej pracy policjanta oraz zachęcenie jak największej liczby osób do służby w formacji.







Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza