Ewakuowali poszkodowanego z wysokości 30 metrów. Efektowne ćwiczenia straży pożarnej na terenie elektrowni [foto]


Wspólne ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej oraz BHP i Grupy Ratownictwa Technicznego odbyły się w minionym tygodniu na terenie budowy elektrowni gazowej w Nowym Czarnowie.

Ćwiczenia odbyły się w ramach X Tygodnia Bezpieczeństwa, które jest największym świętem BHP w Polsce. W ramach tego w dniach 15-17 maja zmiany służbowe JRG PSP w Gryfinie miały możliwość zapoznać się z nowo powstającą inwestycją jaka powstaje na terenie własnego działania JRG.

Scenariusz ćwiczeń zakładał zasłabnięcie pracownika na galerii kontrolnej komina znajdującej się na wysokości 30 metrów. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy JRG PSP w Gryfinie oraz grupa ratownictwa technicznego, która pełni zabezpieczenie na terenie budowy elektrowni.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi w porozumieniu z dowódcą grupy podjął decyzję o opuszczeniu poszkodowanego na linach z galerii do kosza podnośnika, po ewakuacji poszkodowanemu strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który stacjonuje na terenie budowy.

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej wspólnie z ratownikami wysokościowymi przeprowadzili pokaz dla pracowników budowy, który miał na celu wskazanie sposobu działania absorbera energii stosowanego w zabezpieczeniu przed upadkiem z wysokości oraz skutków pominięcia absorbera przy zabezpieczeniu się przed upadkiem z wysokości.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza