KOLEJna IX NOC MUZEÓW - Trzcińsko-Zdrój


"Proszę wsiadać, drzwi zamykać." - grzmiał konduktor niegdyś, dając znak do odjazdu. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej chce to dziś sparafrazować, rzucając hasło "Proszę wsiadać... na rowery" bo oto zabierają Państwa w niesamowitą i zapewne sentymentalną podróż w ramach IX Nocy Muzeów w Trzcińsku-Zdroju. 

Tegorocznym tematem przewodnim jest właśnie kolej a miejsce o którym chcemy opowiedzieć to dawny dworzec kolejowy w Trzcińsku-Zdroju. To tam 13 maja odbędzie się wydarzenie na które już dziś serdecznie zapraszamy.

"Zaraz, zaraz" - ktoś powie - "Ale rower do pociągu ma się jak piernik do wiatraka". Otóż nie! Mają dużo wspólnego. Na trasie dawnej lini kolejowej 411, która przebiegała przez Trzcińsko-Zdrój dziś biegnie ścieżka rowerowa R20. A więc o godzinie 14:00, pod hasłem "Kolej na rower" wyruszymy tą drogą na rodzinny rajd rowerowy podczas którego będziemy szukali znaków i elementów związanych z koleją a także odkryjemy historię tej trasy i poznamy wiele ciekawostek. Start i meta rajdu to plac przy dworcu kolejowym w Trzcińsku-Zdroju. To tutaj też nastąpi wielki finał o godzinie 19:00! Będzie promocja książki Marka Karolczaka o historii kolei żelaznej na Pojezierzu Zachodniopomorskim, prezentacja makiety dworca kolejowego Arkadiusza Buczkiewicza, koncert Julity Kożuszek, podczas którego przeniesiemy się do lat 20 i 30 XX wieku czy też multisensoryczna wystawa o historii dworca i jego roli w historii miasta! Nie może Was zabraknąć!"


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza