Kolejna ścieżka pieszo - rowerowa powstanie w Myśliborzu

Rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Myśliborzu. W ramach tej inwestycji powstanie pełnoprawna ścieżka pieszo-rowerowa w miejsce ciągu chodnikowego przy ulicy Łużyckiej w Myśliborzu (ciąg drogi powiatowej nr 2161Z). W dodatku przebudowane zostaną również zjazdy do nieruchomości oraz skrzyżowania z drogami gminnymi.

Inwestorem tej przebudowy jest Powiat Myśliborski, a całkowita wartość tej inwestycji została oszacowana na 483.910,50zł warto dodać, że kwota 34.100,00zł pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Powiat Myśliborski podjął już starania aby pozyskać kolejne pieniądze na budowę następnego etapu ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania ulic Gorzowskiej i Łużyckiej do miejscowości Klicko. Wartość tego zadania została oszacowana na 2.661.173,27zł.

Ścieżki pieszo-rowerowe są doskonałym miejscem, aby spędzić wolny czas aktywnie i zadbać o swoje zdrowie. Bezpieczna ścieżka to również możliwość rodzinnej rekreacji w Powiecie Myśliborskim. Miejmy nadzieję, że w naszym regionie będzie powstawało coraz więcej takich inwestycji.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza