O czym trzeba pamiętać, korzystając z usług murarskich?


Jeżeli stawiamy dom lub inny budynek, wiele prac możemy wykonać samodzielnie - a czasami nawet wszystkie. Niektórzy inwestorzy decydują się na takie rozwiązanie, poszukując oszczędności. Generalnie jednak znacznie lepszą opcją jest zatrudnienie fachowców świadczących profesjonalne usługi budowlane, w tym murarskie.

Wykonanie prac murarskich nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wymaga wielu umiejętności, precyzji, cierpliwości, znajomości technik i materiałów, a także wiedzy fachowej. Zlecając je profesjonalistom, zyskujemy na czasie - pracują oni wszak szybko i wydajnie - oszczędzamy też nasze nerwy, a często i pieniądze. Oczywiście, warunkiem jest zatrudnienie fachowych murarzy z doświadczeniem. Aby takich znaleźć, trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Jakiej firmy murarskiej szukać?

W przypadku wykonawstwa budowlanego, w tym oczywiście murarki, niezwykle istotne jest, aby skorzystać z usług renomowanego wykonawcy, który poszczycić się może doświadczeniem, umiejętnościami, wiedzą, a także specjalistycznym zapleczem technicznym. Pamiętajmy, że znaczenie mają nie tylko zastosowane materiały budowlane, lecz przede wszystkim jakość wykonania prac murarskich. Dlatego też nie najlepszą opcją jest korzystanie z oferty pierwszego lepszego murarza, np. znajomego znajomego. Lepiej poświęcić trochę czasu na znalezienie autentycznych specjalistów.

Wybór murarza - co ma znaczenie?

Pierwszym etapem przy wyborze firmy i korzystaniu z usług murarskich powinno być sprawdzenie rekomendacji. Zapytać o nie możemy znajomych, partnerów biznesowych, a najlepszą opcją, aby poznać opinie o wybranej firmie budowlanej jest zajrzenie na rzeczowy portal internetowy, taki jak: https://www.oferteo.pl/murarz. Na jego łamach zajdziemy różne wpisy, posty czy artykuły o poszczególnych wykonawcach. Warto skorzystać z rankingów i porównywarki ofert.

Pamiętajmy o sprawdzeniu zrealizowanych przez daną firmę inwestycji. Dlaczego jest to istotne? Z tej przyczyny, że duża liczba zrealizowanych prac nie zawsze przekłada się na ich dobrą jakość. Powinniśmy się też dowiedzieć, czy dochodziło do jakichś problemów podczas współpracy z usługodawcą.

Bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagę na to, czy wybrane przez nas przedsiębiorstwo murarskie ma doświadczenie w takich pracach, jakie chcemy mu zlecić.

Zanim zaczniemy korzystać z usług murarskich, powinniśmy dopytać o formalno-prawne aspekty prowadzonej przez firmę działalności, a także o liczbę zatrudnionych pracowników i sprzęt. Sprawdzić warto również dane dotyczące jej obrotów i na wszelki wypadek upewnić się, że nie widnieje ona na liście Krajowego Rejestru Długów. Najlepiej jest wynająć ekipę, która zatrudnia pracowników z wykształceniem budowlanym oraz odpowiednimi kwalifikacjami, co należy sprawdzić. Powinniśmy też poprosić o akceptację projektu budowlanego i wycenę harmonogramu prac.

Pamiętajmy o zawarciu w sporządzonej umowie wszystkich ustaleń dotyczących wszelkich wykonywanych prac. Trzeba zrobić i dołączyć do umowy kosztorys materiałów budowlanych. Na wszelki wypadek ustalmy także kary za nieterminowe i nierzetelne wykonanie prac.

Gdzie szukać dobrych fachowców?

Na ryku funkcjonuje wiele podmiotów świadczących usługi budowlano-remontowe, w tym murarskie. Zweryfikowane ogłoszenia sprawdzonych, rzetelnych firm znajdziemy na dobrym portalu ogłoszeniowym, takim jak: https://www.oferteo.pl/. Na jego łamach zamieścić też możemy własne zlecenie - wówczas usługodawcy sami się do nas zgłoszą ze swoimi ofertami.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza