Pijany kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Znalazł go policyjny pies.


Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca Audi, który swoim pojazdem uderzył w dwa inne zaparkowane auta a następnie by uniknąć odpowiedzialności pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. Daleko nie uciekł. Wytropił go Hektor, pies służbowy wraz ze swoim opiekunem.

Długi majowy weekend okazał się pechowy dla 30-letniego mieszkańca gminy Myślibórz. Tuż po godzinie 14:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymali informację, że na ulicy Daszyńskiego w Myśliborzu kierujący pojazdem marki Audi z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w zaparkowane dwa pojazdy.

Policjanci błyskawiczne przybyli na miejsce zdarzenia. Na miejscu ustalono, że sprawca oddalił się pieszo w kierunku pobliskich ogrodów działkowych. W takim przypadku funkcjonariusze użyli psa służbowego. Pies Hektor natychmiast podjął trop i skierował się w stronę ogrodów działkowych znajdujących się przy jeziorze Królewskim.

Po przebyciu około 500 metrów pies doprowadził funkcjonariuszy do mężczyny. Ten na widok mundurowych zaczął uciekać jednak widok psa służbowego spowodował, że mężczyzna zrezygnował z dalszej ucieczki. Na miejscu po dokonaniu badania, okazało się, że 30-latek posiada ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany a następnie doprowadzony do policyjnego aresztu.

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza