Burmistrzowie i starosta podpisali porozumienie o współpracy [foto]


W piątek 28 kwietnia miało miejsce podpisanie Porozumienia określającego zasady współpracy przy programowaniu i wdrażaniu przez jednostki samorządu terytorialnego Innych Instrumentów Terytorialnych dla Partnerstwa Powiatu Gryfińskiego. Uroczystość miała miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie i została przygotowana przez kadrę i uczniów szkoły. 

Włodarze Powiatu Gryfińskiego oraz gmin wchodzących w skład Partnerstwa Powiatu Gryfińskiego mieli okazję podziwiać musztrę wojskową przygotowaną przez uczniów klasy pierwszej, wysłuchać chóru szkolnego oraz skosztować poczęstunku przygotowanego przez uczniów klasy gastronomicznej. Chętni mogli spróbować swoich sił na strzelnicy szkolnej. Porozumienie do podpisania podał Staroście robot, złożony i zaprogramowany na zajęciach robotyki. 

Wydarzenie oprócz formalnego złożenia podpisów miało na celu promocję szkoły i zaprezentowanie jej walorów wójtom i burmistrzom gmin, z których młodzież stanowi najważniejszy jej komponent. 

Zawarcie porozumienia jest kolejnym krokiem do opracowania Strategii Rozwoju Partnerstwa Powiatu Gryfińskiego, w ramach której jednostki wchodzące w skład Partnerstwa będą mogły korzystać ze środków europejskich w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 m.in. w formie bezkonkursowej. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie będzie jednym z większych beneficjentów programu.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza