Recital Edyty Geppert w Pałacyku pod Lwami. Bilety już w sprzedaży! [video]


W niedzielę, 2 lipca  w Pałacyku pod Lwami w Gryfinie wystąpi ikona polskiej piosenki - Edyta Geppert. Bilety na wydarzenie już w sprzedaży. Na scenie artystce towarzyszyć będzie Piotr Matuszczyk (fortepian). Scenariusz i reżyseria recitalu - Piotr Lorenz.

Koncert odbędzie się na placu przy Pałacyku pod Lwami (ul. Bolesława Chrobrego 48). Początek o godz. 20:00. Bilety na wydarzenie można już kupić drogą elektroniczną przez serwis biletyna (przycisk KUP BILET na stronie gdk.com.pl , https://gdk.com.pl/biletyna) oraz w kasie Kina Gryf. Cena biletu to 100 zł.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza