W środę mecze 1/4 Pucharu Polski ZZPN


W środę 10 maja rozegrane zostaną mecze 1/4 finału Pucharu Polski ZZPN. Walka o trofeum i prawo gry na ogólnopolskim szczeblu w przyszłym sezonie wkracza w decydujący etap. 

W grze pozostały tylko dwa zespoły z trzeciej ligi i aż sześciu reprezentantów Kipsta 4 ligi. Już teraz wiemy, że przynajmniej jeden czwartoligowiec dotrze do finału. Wszystkie mecze ćwierćfinałowe rozpoczną się o godzinie 18:00.

W Postominie dojdzie do spotkania dwóch czwartoligowców. Mająca ostatnio gorszy moment Wieża podejmie rozpędzony Bałtyk Koszalin. Gospodarze zanotowali serię trzech porażek z rzędu i aktualnie plasują się na 12 miejscu w ligowej tabeli. To powoduje, że nie mogą być jeszcze pewni utrzymania ligowego bytu. Do tego w ostatnich trzech meczach Wieża straciła aż 13 goli, a ich pucharowy rywal jest niezwykle skuteczny. Bałtyk w lidze pewnie kroczy ścieżką kolejnych zwycięstw i wciąż zachowuje teoretyczne szanse nawet na wygranie ligi, choć aktualnie jest trzeci z ośmiopunktową stratą do Floty. 

Liderująca w czwartej lidze Flota Świnoujście podejmie inny zespół walczący o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek ZZPN. Teoretycznie MKP Szczecinek czeka trudne zadanie, jednak w Świnoujściu wciąż nie mogą być pewni awansu i muszą koncentrować się na kolejnych zwycięstwach w lidze. Tymczasem kontuzje i urazy mocno ograniczyły możliwości kadrowe trenera Marcina Adamskiego. Nie ulega jednak wątpliwości, że DNA Floty nie pozwoli im odpuścić szansę na kolejne trofeum. W Szczecinku znają już smak zwycięstwa na wojewódzkim szczeblu Pucharu Polski i na pewno chętnie powtórzą jeden z największych sukcesów klubu. 

Prawdziwe święto piłki nożnej czeka kibiców w Niechorzu. W środę przyjadą tam rezerwy Pogoni Szczecin, które są obrońcą trofeum. Podopieczni trenera Pawła Ozgi są też bez wątpienia jednym z największych faworytów do wygrania tych rozgrywek. Pogoń rozgrywa fantastyczny sezon i wciąż walczy o awans do drugiej ligi. Wybrzeże Rewalskie Rewal jednak ma prawo wierzyć w korzystny wynik. Drużyna znad morza notuje ostatnio bardzo dobre wyniki w czwartej lidze, a w poprzedniej rundzie pucharowych zmagań wyeliminowała trzecioligowych Błękitnych Stargard. 

Orzeł Wałcz w znacznie lepszych nastrojach podejdzie do meczu z faworyzowanym Świtem Szczecin. Po ostatniej wygranej klub z Wałcza opuścił w końcu strefę spadkową i choć wciąż jest uwikłany w walkę o utrzymanie, to Daniel Popiołek zapewniał ostatnio, że nie odpuszczą meczu pucharowego, który będzie świętem dla lokalnych kibiców. Świt mający aspiracje do gry w drugiej lidze nie może być zadowolony z obecnego sezonu. Szczecinianie zajmują dopiero siódme miejsce w trzeciej lidze, a w weekend doznali dziewiątej porażki. Triumf w pucharze może uratować stracony sezon. 

1/4 finału Pucharu Polski ZZPN
Wieża Postomino - Bałtyk Koszalin
Flota Świnoujście - MKP Szczecinek
Wybrzeże Rewalskie Rewal – Pogoń II Szczecin
Orzeł Wałcz - Świt Szczecin

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza