Ziemniaki na frytki do popularnej sieci fast-food rosną w naszym regionie


Do produkcji frytek z popularnej restauracji McDonald's wykorzystuje się specjalne odmiany ziemniaka. Okazuje się, że ziemniaki na frytki rosną w naszym regionie, a dokładnie w... Trzcińsku - Zdroju. 

Pola na wjeździe do miejscowości od strony Chojny, właśnie tam rosną ziemniaki z których w przyszłości powstaną frytki dla popularnej sieciowej restauracji. Ich uprawą zajmie się firma Vresspol. 

- W tym roku podpisaliśmy kontrakt na uprawę ziemniaka dla wiodącej sieci restauracji w Polsce i Europie.  Posadziliśmy 65 ha odmiany dedykowanej na frytki.  W trakcie uprawy będą dokonywane restrykcyjne badania zarówno warzyw, jak i gleby, co pozwoli nam kontrolować jakość produktu końcowego. W związku z tym przedsięwzięciem, dokonaliśmy zakupu deszczowni Pivot, która zapewni odpowiednie nawodnienie, a co za tym idzie, osiągnięcie maksymalnego plonu - czytamy w komunikacie firmy Vreespol. 

Do przygotowania frytek wykorzystuje są odmiany Innovator i Ludmilla. Charakteryzują się one podłużnymi bulwami o owalnym kształcie, jasno-kremową barwą i odpowiednią zwartością skrobi. To właśnie dzięki tym wyselekcjonowanym odmianom ziemniaka frytki z McDonald's uzyskują charakterystyczną dla sieci długość.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza