Złoty i dwa brązowe medale Mistrzostw Europy przyjadą z Hiszpanii do Morynia [foto]

Reprezentanci Karate Kyokushin z Morynia: Vanessa i Marcin Florczak w dniach 5 - 7 maja startowali w barwach Polski w Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate w Barcelonie w Hiszpanii.

Nasi zawodnicy wywalczyli następujące miejsca: Vanessa zdobyła złoty medal w konkurencji kata w kategorii juniorek (16 – 17 lat) pokonując 14 zawodniczek, w walkach w swojej kategorii zdobyła brązowy medal. Marcin wywalczył brązowy medal w walkach w kategorii seniorów + 40 lat (+80 kg).

W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięło 491 zawodników z 23 krajów, zawody stały na bardzo wysokim poziom - o medal było niezwykle trudno.

Serdecznie gratuluję udanego startu. Osu! Wyjazd na zawody sfinansowany został ze środków własnych oraz dotacji z Gminy Moryń.

zdjęcia: autor Marcin Florczak i facebook