Brawurową jazdę przerwali policjanci


Policjanci myśliborskiej drogówki każdego dnia prowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem wykroczeń polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości.

Niebezpieczną jazdę kierującego Skodą przerwał policyjny videorejestrator. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Wykroczenie to popełnione zostało w terenie zabudowanym, dlatego kierującemu zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowywanie do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Większości z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby prędkość z jaką poruszały się pojazdy była odpowiednia do aktualnych warunków, a przede wszystkim zgodna z przepisami. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

W poniedziałek  19 czerwca w miejscowości Moczkowo policjanci ruchu drogowego z Myśliborza zatrzymali do kontroli kierującego Skodą, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością aż 102 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące i nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1500 zł oraz 13 punktów karnych.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza