Co użytkownicy Bitcoin powinni wiedzieć o atakach typu Dusting?


Czy martwisz się o ataki dusting Bitcoin? Jeśli tak, oto co powinieneś wiedzieć o ataku typu Bitcoin dust i jak go uniknąć.

Wiele osób przestawia się z tradycyjnych pieniędzy na kryptowaluty, myśląc, że blockchain jest przede wszystkim anonimowy i bardzo bezpieczny. Jednak blockchain jest podatny na ataki dusting, które mają na celu ujawnienie tożsamości użytkownika. Po ujawnieniu tożsamości użytkowników oszuści mogą wykorzystać te informacje do popełniania przestępstw. A hakerzy używają wyrafinowanych metod, by atakować posiadaczy Bitcoinów. To dlatego, że potrzebują jak najwięcej informacji do popełniania przestępstw, w tym haseł i zasobów do wydobywania kryptowalut.

Atak dusting lub atak dust jest popularną metodą, którą hakerzy wykorzystują do odkrywania tożsamości użytkowników Bitcoin. Ten atak jest mechanizmem, którego wielu użytkowników nie rozumie w pełni. Dlatego wielu użytkowników nie może bronić się przed dustingiem. Ten artykuł wyjaśnia, co użytkownicy Bitcoin powinni wiedzieć o atakach dustingowych.

Jak działa atak typu dusting

Pył (dust) to niewielka ilość tokenów lub monet, które użytkownicy kryptowalut ignorują. A pył wynika z podzielności kryptowaluty, z satoshi jako najmniejszą jednostką Bitcoina. Nawet kilka satoshis to pył. Większość użytkowników kryptowalut lekceważy pył, ponieważ jego koszt jest często mniejszy niż opłata za transakcje nim. Dlatego większość użytkowników nie wydaje pyłu.

Ponadto, możesz uzyskać pył podczas handlu Bitcoinami na platformach takich jak Rejestr. Dzieje się tak dlatego, że nie zawsze otrzymasz zbywalną ilość kryptowaluty podczas wymiany na pieniądze fiat. W związku z tym, zawsze będziesz miał niewielką kwotę zatrzymaną na koncie po dokonaniu transakcji. Początkowo większość użytkowników mogła zignorować niskie salda na swoich kontach. Wszystko się jednak zmieniło, gdy cyberprzestępcy zaczęli używać pyłu do pozbawiania użytkowników anonimowości i przeprowadzania ataków.

Za każdym razem, gdy oszust wysyła Ci mały i unikalny pył, może prześledzić jego trasę w celu przyszłych działań. Przede wszystkim, atakujący używają tej metody do identyfikacji portfela z pyłem i miejsca, do którego on trafia. W ten sposób mogą połączyć portfele kryptowalutowe i dotrzeć do nich na giełdzie. Jeśli giełda handluje tradycyjną walutą, użytkownik może ujawnić swoją tożsamość, co oznacza, że mógł udostępnić informacje osobiste, w tym dane paszportowe. Dlatego atakujący może użyć tej metody, aby pozbawić użytkownika kryptowaluty anonimowości bez wydawania jego pieniędzy. Następnie może obrać użytkownika za cel do wyłudzenia lub phishingu.

Jak unikać lub ograniczać dusting

Być może uważasz, że uniknięcie dustingu jest niemożliwe, ponieważ nie możesz zapobiec wysyłaniu przez ludzi środków do Twojego portfela kryptowalutowego. Ale, możesz zapobiec lub złagodzić dusting podczas używania lub handlu Bitcoinami. Oto jak to zrobić.
  • Zablokowanie transakcji typu dusting: Jeśli otrzymasz pył od hakera i nie wydawaj go, nie przynosi to żadnych korzyści atakującemu.
  • Korzystaj z funkcji "Nie wydawaj": Jeśli Twój portfel kryptowalutowy ma tę funkcję, użyj jej do blokowania lub flagowania pyłu. Tak więc, możesz użyć tej opcji, aby automatycznie zablokować transakcje poniżej określonej kwoty. Niektóre portfele wymagają jednak, aby użytkownicy blokowali takie transakcje ręcznie.
  • Unikaj niektórych portfeli giełdowych: Być może portfel giełdowy ma niski poziom prywatności. Oznacza to, że osoby atakujące mogą śledzić łańcuch Twojego portfela. Unikanie takich portfeli oznacza, że osoby atakujące nie mogą zdobyć informacji potrzebnych do pozbawienia Cię anonimowości.
  • Używaj mikserów Bitcoin: Mikser Bitcoin przerywa sekwencję transakcji. W ten sposób uniemożliwia napastnikom śledzenie ruchu pyłu.

Przemyślenia końcowe

Bitcoin dust może powodować problemy, jeśli atakujący śledzi transakcję i zbiera informacje, aby zaatakować lub zagrozić właścicielowi portfela. Ponadto, atakujący mogą wysyłać transakcje pyłu w dużych ilościach do blockchainu kryptowaluty. W konsekwencji górnicy będą potrzebowali więcej czasu na potwierdzenie lub zatwierdzenie transakcji. A to może spowodować problemy z bezpieczeństwem, takie jak rozwidlenia blockchain i podwójne wydawanie. Dlatego użytkownicy Bitcoin powinni nauczyć się sposobów identyfikowania, zapobiegania lub łagodzenia ataków dustingowych. W ten sposób sieć Bitcoin może być bezpieczna dla każdego użytkownika lub tradera.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza