Spotkanie miłośników średniowiecznej tradycji [foto]


W Kołbaczu już po raz trzeci spotkali się fani średniowiecza i tradycji cysterskich. W ramach Jarmarku Cysterskiego dla uczestników zaplanowano szereg atrakcji, w tym pokaz historyczny grupy Mohort, historyczny konkurs rodzinny „Cystersi - historia naszego regionu” i warsztaty artystyczne.

Organizatorami wydarzenia byli OSP w Starym Czarnowie i Zespół Szkół w Kołbaczu. W programie każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie: pokaz historyczny grupy Mohort, występ chóru szkolnego Con Amore, występy dzieci z Przedszkola „Jarzębinka” w Kołbaczu, historyczny konkurs rodzinny „Cystersi - historia naszego regionu”, Bieg Cysterski, występ zespołu Blue Box, warsztaty artystyczne - Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”, pokazy jednostek OSP, Laboratoria Przyszłości, atrakcje dla dzieci, przejazd ciuchcią, kramy wystawców, pieczony dzik, jagnię i grochówka.

Inicjatywa uzyskała wsparcie z budżetu Gminy Stare Czarnowo w wysokości 5,5 tys. zł w ramach wsparcia działań z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego na 2023 r.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza