Zryw Góralice wróci na piłkarską mapę regionu? Jest pomysł na reaktywację drużyny.

Zryw Góralice to klub z gminy Trzcińsko Zdrój, który ponad trzy lata temu zniknął z piłkarskiej mapy regonu. Powstała inicjatywa mająca na celu reaktywację drużyny piłkarskiej... 

Zespół z Góralic wycofał się z rozgrywek w sezonie 2020/2021. Ostatni mecz rozegrali dokładnie 8 listopada 2020 roku, wówczas przegrał z rezerwami Stali Lipiany 6-0. Wszystkie pozostałe mecze zostały zweryfikowane jako walkower. Dla kibiców z Góralic i okolic  mamy dobre informacje, miejscowi pasjonaci dążą do reaktywacji klubu.

W ostatnich tygodniach powstał już nawet klubowy fanpage Zryw Góralice na którym pojawiły się ważne informacje dotyczący działalności zespołu. 

- Jak wszyscy wiemy, coraz mniej jest drużyn w gminie w których można pograć w piłkę my jesteśmy grupą ludzi którzy chcą wskrzesić tą drużynę by w normalnych warunkach móc uprawiać ten sport, dlatego wszystkich chętnych z Góralic i okolic zapraszamy by się do nas przyłączyli. Jeśli masz ochotę trochę się poruszać spędzając przy tym miło czas serdecznie zapraszamy do kontaktu.

W najbliższą sobotę 17 czerwca o godzinie 16:00 w Góralicach odbędzie się zebranie organizacyjne. Rozgrywki B-klasy jak co roku prawdopodobnie wystartują na przełomie sierpnia i września. 


Ciekawostki o Zrywie

W 1969 lub 1970 założono i zgłoszono do rozgrywek ZRYW-klub sportowy. Początkowo drużyna grała w najniższej klasie-C, jednak po dwóch latach awansowała do klasy B, niestety po roku grała w tej klasie, co na początku. Boisko do rozgrywek było ubogie. Zostało przygotowane własnymi siłami, postawiono bramki, nie było szatni. Działalność klubu wspomagało KR. Około 1975 roku drużyna się rozpadła. Jednak w 1982 roku młodsze pokolenie zapragnęło grać i przystąpiło do rozgrywek C klasy. Niestety pierwszy ich mecz, który odbył się w Góralicach, zakończył się ich porażką 0:5, przegrali z Rosnowianką Rosnowo. Zespół w trakcie sezonu 1983/84 przestał istnieć i pozostałe mecze oddawał walkowerem, a do rozgrywek w sezonach 1984/85 nie przystąpił (z powodu braku środków finansowych, przede wszystkim na sprzęt, stroje i dojazdy). 01.06.1997 roku ponownie utworzono drużynę GKS Zryw. Utworzono Komitet Założycielski- Zarząd GKS Zryw Góralice,
Nieprzerwanie od 01.06.1997 roku Klub Sportowy „ ZRYW” Góralice uczestniczy w rozgrywkach organizowanych przez ZZPN Szczecin. Przez cztery lata „ Zryw” był w „ B” klasie i już piąty rok jest w klasie „ A”. Pięciokrotnie nastąpiła zmiana członków Zarządu. Wciąż swoje funkcje pełnią tylko: prezes- Ryszard Ostrowski i skarbnik- Ryszard Lejman. Dotychczas trenerami juniorów byli: Józef Flak, Bogdan Błaż, Ryszard Ostrowski i Wiesław Habiak. Seniorów trenowali zaś: Jacek Limanówka, Ryszard Myka, Ryszard Ostrowski, Krzysztof Matuszewski, Grzegorz Rajfur, Łukasz Malec, Bogusław Śliż Po raz pierwszy w historii Góralic w sezonie 2001/2002 drużyna GKS "ZRYW"Góralice wystąpiła w rozgrywkach "A" klasy. Przez dwa lata od 2001 do 2003 w rozgrywkach uczestniczyli też trampkarze. Trenerami byli: Józef Flak i Ryszard Ostrowski. Trampkarze rozegrali łącznie w ciągu dwóch lat 30 spotkań: 9 zwycięstw, 19 porażek i 2 remisy. Strzelili 58 bramek, a stracili 146. W sezonie 2001/2002 zajęli 6 miejsce(na 8 drużyn), a sezonie 2002/2003- 8 miejsce(na 9 drużyn). W sezonie 2000/2001 (klasa „B”) w rozgrywkach nie uczestniczyli juniorzy. Seniorzy, z którymi grał Zryw Góralice nie posiadali drużyn młodzieżowych. Juniorzy rozegrali dotychczas 191 mecze, z czego 73 w „B” klasie.

Ciekawski i historia klubu dostępna na: http://www.goralice.prezentacje.org/10zryw.htm
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza