Kto partnerem technicznym klasy okręgowej?

 

Piłki Kipsta, które do tej pory były obecne tylko na boiskach czwartej ligi, od sezonu 2023/24 pojawią się także w klasie okręgowej. Marka będzie teraz partnerem technicznym rozgrywek. Jednocześnie Kipsta wciąż pełni funkcję partnera technicznego czwartej ligi, lecz nie będzie już sponsorem tytularnym rozgrywek. Ta zmiana wyszła jednak na korzyść wszystkim 64 klubom z klasy okręgowej, które otrzymają po pięć nowym piłek meczowych i możliwość zakupu kolejnych jakościowych produktów w okazjonalnych cenach.

ZZPN idzie wzorem francuskiej federacji, gdzie piłki Kipsta są używane podczas meczów dwóch najwyższych klas rozgrywkowych (Ligue 1 i Ligue 2). Teraz tak samo będzie w województwie zachodniopomorskim. Piłki od dwóch lat są z powodzeniem użytkowane przez czwartoligowców i cieszą się dobrą opinią wśród zawodników.

Piłka Kipsta zbiera bardzo dobre recenzje również wśród zawodników z pola.Zawodnicy z klubów klasy okręgowej, którzy mieli już styczność z piłką Kipsta w czwartej lidze, pozytywnie zareagowali na wprowadzenie jej do „okręgówki”.


Kipsta to marka dedykowana piłce nożnej, a model piłki F950 posiada znak jakości FIFA Quality Pro. Na mocy umowy podpisanej z ZZPN i Decathlonem kluby otrzymają futbolówki do rozgrywania spotkań ligowych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza