Piłkarz pochodzący z naszego regionu zagra w Polonii Warszawa

 


Pochodzący z gminy Chojna, 30-letni Michał Kołodziejski, od nowego sezonu będzie piłkarzem Polonii Warszawa, drużyny, która występuje w rozgrywkach I ligi.

Obrońca pozyskany został z GKS-u Katowice. 30-letni defensor w barwach śląskiego klubu rozegrał 42 mecze na poziomie I ligi oraz 25 meczów na poziomie II ligi. W I lidze grał również w barwach GKSu Bełchatów i Warty Poznań.

Mecze pierwszej kolejki I ligi zaplanowano na weekend 22-23 lipca, czyli w tym samym czasie co start PKO Ekstraklasy. Według danych portalu Transfermarkt wartości rynkowa piłkarza to 200 tysięcy euro. Michał udzielił juz krótkiego wywiadu dla klubowych mediów, który publikujemy poniżej. 

Redakcja: Michał, witamy przy ul. Konwiktorskiej. Jak pierwsze wrażenia po transferze do Czarnych Koszul?

Michał Kołodziejski: Bardzo pozytywnie, jestem zadowolony, że mogę dołączyć do takiego klubu jak Polonia Warszawa. Czekam na pierwszy trening, mecze kontrolne oraz na start ligi. Przyszedłem tu, aby wygrywać.

R: Masz doświadczenie gry w 2. Lidze, jak i Fortuna 1. Lidze w barwach GKS-u Katowice. Jakie różnice dostrzegasz między rozgrywkami?

MK: Na pewno jakość piłkarska jest dużo lepsza w Fortuna 1. Lidze. Rozgrywki są bardziej wymagające. Musimy się dostosować poziomem i mam nadzieję, że wniesiemy do nich coś pozytywnego.

R: Jakie cele stawiasz sobie oraz drużynie na przyszły sezon?

MK: Jako zawodnik stawiam sobie oczywiście cele indywidualne, ale zostawię je dla siebie. Jeżeli chodzi o zespołowe, chciałbym wygrać każdy następny mecz z Polonią, aby odbudowa klubu szła cały czas do przodu.

fot.kspolonia.pl/Transfermarkt

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza