Zespół Tańca Mali Cychrowiacy na Międzynarodowym Festiwalu [foto]

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Tanecznego Mali Cychrowiacy, wzięli udział w wyjeździe na Międzynarodowy Festiwal z Piosenką i Tańcem, Herceg Novi - Montenegro 2023. W drodze na festiwal uczestnicy zwiedzili stolicę Chorwacji - Zagrzeb. W festiwalu wzięły udział zespoły z: Czech, Słowacji, Chorwacji, Słowenii, Rumunii, Czarnogóry.

Każdy zespół prezentował tańce oraz stroje swojego kraju. 

- Nasze tańce: polonez, krakowiak, mazur jak i stroje były dość odmienne, gdyż pozostałe kraje za wyjątkiem Czech i Słowacji, przedstawiały folklor krajów bałkańskich. Nasza odmienność mocno przypadła turystom do gustu, do tego stopnia, że z naszymi przystojnymi tancerzami i tancerkami proszono o zrobienie pamiątkowych fotografii, oraz toczyły się rozmowy o tym, skąd przyjechaliśmy, oczywiście w języku angielskim. Były również spotkania z Polakami będącymi w Czarnogórze, kibicującymi nam podczas występu. Lajkonik również znalazł się w centrum zainteresowania, a co ciekawsze, że wypatrzyła go Pani z pochodzenia Tatarzynka. Festiwal, przygotowania do niego oraz udział w korowodzie zapadnie na długo w naszych pamięciach, był bardzo emocjonujący i podniosły, pomijając temperaturę 38 stopni Celsjusza - relacjonuj instruktor Zespołu Irena Borysewicz

Podczas pobytu w Czarnogórze zwiedziliśmy piękne miasta: Herceg Novi, Kotor, Budwę. Były również wycieczki łodzią na wyspy: Matki Boskiej na skale, Św. Jerzego, Rose, Wyspa Mamula, Blue Cave. Każdego dnia była kąpiel na innej plaży Zatoki Kotorskiej. Uczestnicy wyjazdu mogli poznać odmienną i piękną faunę i florę Czarnogóry i Chorwacji.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza