ZZPN opublikował Regulamin Rozgrywek na sezon 2023/2024


Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej Regulamin Rozgrywek na najbliższy sezon 2023/2024. Inauguracja nowego sezonu zaplanowana jest na sierpień. Tymczasem działacze ZZPN przedstawili obszerny dokument rozgrywek.

Jednym z ciekawych punktów to dział awanse i spadki gdzie znajdziemy informację dotyczące organizacji spotkań w IV lidzie i lokalnych lig. 

W rozgrywkach IV ligi miejsce pierwsze uzyska awans do III ligi, b) W rozgrywkach Klas Okręgowych miejsce pierwsze uzyskają awans do IV ligi. Drużyny z drugich miejsc rozegrają baraż pomiędzy sobą o prawo gry w IV lidze. Zwycięzcy barażu pomiędzy drużynami z drugich miejsc rozegrają baraż o IV ligę z drużynami z miejsc 14 i 15 z IV ligi. 

W przypadku spadku z III ligi jednej drużyny do IV ligi zachodniopomorskiej baraż rozegrają drużyny z 13 i 14 miejsca z IV ligi, itd. c) W rozgrywkach klasy A miejsce pierwsze uzyskają awans do klasy Okręgowej. Osiem drużyn z drugich miejsc A klasy zagra baraż pomiędzy sobą o prawo gry w barażu o awans do klasy Okręgowej z następującymi drużynami z Klasy okręgowej z miejsc: najlepszej z 15 miejsca* oraz trzech najgorszych drużyn z miejsc 14*. 

W przypadku spadku czterech drużyn z IV ligi w barażu będą brały udział drużyny z 14 miejsc, itd. d) W rozgrywkach klasy B miejsce pierwsze uzyskają awans do klasy A. Awans uzyskają także drużyny z 2 miejsc z grup o liczbie drużyn w grupie powyżej 10. e) W rozgrywkach IV ligi miejsce 16,17,18 spadnie do Klasy Okręgowej – liczba spadających drużyn zostanie powiększona o ilość drużyn spadających z III ligi do IV ligi zachodniopomorskiej. Miejsce 14 i 15 zagra baraż.

W rozgrywkach Klasy Okręgowej - trzy najgorsze* drużyny z miejsc 15 oraz miejsca 16 spadną do A klasy Liczba spadających drużyn zostanie powiększona o ilość drużyn spadających z IV ligi powyżej trzech. 

W sytuacji spadku z IV ligi czterech drużyn – miejsca 15 i 16 spadną do A klasy. W sytuacja spadku z IV ligi pięciu drużyn – najgorsza* drużyna z miejsc 14 oraz miejsc 15 i 16 spadnie do A klasy, itd. Najlepsza* drużyna z 15 miejsca oraz trzy najgorsze* drużyny z 14 miejsc rozegrają baraż o 29 utrzymanie – patrz lit. c, itd.


Więcej informacji znajdziemy poniżej lub tutaj Regulamin_Rozgrywek_Mistrzowskich_2023-2024


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza