Gwiazdy muzyki dance i disco polo wystąpią na dożynkach w gminie Banie [video]


W Swobnicy odbędą się dożynki gminny Banie, zaplanowano masę koncertów, na scenie pojawi się między innymi Wojciech Gąssowski, Francesco Napoli, Anna Vedmidska,  zespół B-QLL oraz Dawid Narożny z zespołem Piękni i Młodzi.

Wojciech Gąssowski - Piosenkarz. Debiutował w 1962 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazł się w złotej dziesiątce laureatów.


W 1987 r. wykonywana przez niego piosenka „Gdzie się podziały tamte prywatki” zdobyła pierwszą nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To do tej pory największy przebój w jego dyskografii.  Utwór ten zaśpiewał również w filmie „Złoty środek” w reżyserii Olafa Lubaszenki.W 2000 r. nagrał tytułową piosenkę do serialu telewizyjnego „M jak miłość”.

Francesco Napoli  - włoski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów. Jego ostatnia płyta Lady Fantasy sprzedała się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy, w 44 krajach. Najbardziej znane piosenki Napoli: "Balla Balla", "Borneo", "Piano piano", "Marina", "Ciao Italia", czy "Viva la vita".B-QLL – polski zespół muzyczny wykonujący gatunki muzyczne disco polo, dance i house, założony w 2010 roku.


Piękni i Młodzi – polski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza disco polo, dance euro disco, założony w 2012 przez Magdalenę i Dawida Narożnych oraz Daniela Wilczewskiego.


Endrju - wokalistka wykonujący muzykę disco polo. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza