Ktoś igrał z życiem pasażerów kolei. Tajemniczy sygnał nadany w regionie.


PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły, że w nocy z piątku na sobotę (z 25 na 26 sierpnia) w województwie zachodniopomorskim odnotowano nieuprawnione nadawanie sygnału radio-stop, uruchamiającego alarmowe zatrzymanie pociągów.

W sobotę po godzinie trzeciej PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały komunikat, w którym opisano, że w piątek o godzinie 21.23 na odcinku Daleszewo-Szczecin Główny. Ktoś nadawał sygnał "radio-stop" za pomocą radiotelefonu.

Sygnał "był odbierany przez posterunki ruchu i maszynistów pociągów znajdujących się we wskazanym obszarze. Niezwłocznie działania podjęły odpowiednie służby. Efektem zdarzenia są wyłącznie zmiany w kursowaniu pociągów.

O zdarzeniu zostały powiadomione m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policja, Straż Ochrony Kolei oraz przewoźnicy: PKP Intercity, Polregio, PKP Cargo. Powołany został również zespół składający się z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który monitoruje sytuację oraz czuwa nad organizacją ruchu pociągów.
Radio Stop system zabezpieczenia ruchu kolejowego stosowany przez PKP. System umożliwia zatrzymanie będących w ruchu pojazdów trakcyjnych w miejscu, gdzie zachodzi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza