Oszustwo "na frankowicza". Poznaj nową metodę przestępców


Oszuści, którzy próbują zdobyć nasze dane osobowe i dostęp do kont bankowych wymyślili nową metodę.  Dzwonią do mieszkańców regionu i oferują pomoc w uzyskaniu odszkodowania i tym samym pieniędzy. Nie dajmy się oszukać, nie podawajmy przez telefon żadnych danych oraz kodów do bankowości elektronicznej.

W ostatnich dniach do mieszkańców  dzwonią oszuści, którzy podają się za pracowników instytucji pomagających uzyskać odszkodowanie od banku przy kredytach frankowych. Osoby te rozpoczynają rozmowę od tego, że wiedzą, ze jego rozmówca ma taki kredyt i w dalszej konwersacji proszą o podanie swoich danych osobowych a potem dostępu do bankowości elektronicznej.

Takie telefony miały miejsce nawet na telefony służbowe policjantów i osób, które nie mają żadnych takich zobowiązań. Oszuści są bardzo przekonujący, oferują wysokie odszkodowanie i pomoc we wszelkich formalnościach z tym związanych.

Oczywiście są instytucje, kancelarie, które profesjonalnie zajmują się uzyskaniem odszkodowania od banku czy też zawarcia z nim ugody. Jeżeli już współpracujemy z pracownikami takiej instytucji to warto zadzwonić bezpośrednio do nich i zweryfikować czy ktoś faktycznie kontaktował się z nami i w jakiej sprawie.

Nie dajmy się oszukać. Nie podawajmy żadnych swoich danych osobowych,numeru PESEL przez telefon a tym bardziej kodów dostępu do bankowości elektronicznej. Nie klikajmy w jakiekolwiek linki, które otrzymamy w wiadomości sms czy też na e- maila. Możemy wówczas stracić wszystkie swoje oszczędności.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza