Święto Plonów w GoszkowieBurmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa oraz Sołtyska Sołectwa Goszków Anna Pastuła serdecznie zapraszają na Dożynki Gminno-Dekanalne, które odbędą się w sobotę, 26 sierpnia 2023 r. w Goszkowie.

Święto Plonów to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów rolniczych, od wieków zakorzenionych w tradycji i duchowości naszego narodu. Jest to święto rolników ziemi mieszkowickiej, będące uwieńczeniem ich ciężkiej pracy i jednocześnie podziękowaniem za tegoroczne zbiory.

Msza św. dziękczynna rozpocznie się o godz. 13.00 na placu przy jeziorze w Goszkowie.

Oficjalne otwarcie Dożynek i tradycyjny obrzęd dożynkowy już o 14.15. Będziemy dzielić się chlebem – najważniejszym symbolem Święta Plonów. To tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Podczas uroczystości odbędzie się przekazanie sztandaru dla jednostki OSP Goszków, oraz wręczane wyróżnienia dla druhów strażaków. Odbędą się także uroczystości rocznicowe” 70- lecie OSP Stare Łysogórki, 75-lecie OSP Kłosów, Troszyn, Zielin.

W trakcie dożynek zostaną oficjalnie wręczone wyróżnienia „Zasłużony dla Gminy Mieszkowice’”,

Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół „Wolter”, którego koncert poprzedzą artyści z MGOK Mieszkowice, Szczęśliwy traf, Zespół Bajka, Czciborzanie oraz Kapela Mieszkowicka

Koncert zespołu Wolter rozpocznie się o godz. 20.00. Zespół Wolter w branży disco polo istnieje od 2019 roku. Założycielem zespołu jest Marek Wolski pochodzący ze Szczecina, który każdego dnia ciężko pracuje na swój sukces muzyczny. Wolter zadebiutował we wrześniu 2019r utworem pt. „Skradłaś moje serce”, który okazał się strzałem w dziesiątkę, a fani muzyki tanecznej zalali jego klip pozytywnymi komentarzami.
Kolejny utwór to była już pełna profeska co zaowocowało licznymi koncertami. Zespół Wolter to ogromna ilość energii, którą otrzymują fani podczas ich koncertów
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza