Zatrzymano pijanych kierowców. Akcja gryfińskiej drogówki [foto]


W poniedziałek 28 sierpnia od godziny 5:00 w Pniewie (gmina Gryfino) na ulicy Przemysłowej odbyły się działania „trzeźwość” przeprowadzone przez funkcjonariuszy gryfińskiej drogówki.

Takie działania polegają na przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jak największej liczby kierujących, w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania przeprowadzane będą cyklicznie, w różnych godzinach oraz miejscach powiatu gryfińskiego. Łącznie w działaniach przebadanych zostało ponad 400 kierujących, z czego niestety dwóch z nich kierowało pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast jeden w stanie po użyciu alkoholu.

Kolejno o godzinie 5:30, 6:10 oraz 7:20 policjanci ujawnili nieodpowiedzialnych kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich, 53-letni kierujący pojazdem osobowym marki Kia, miał 0,41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi jechał Citroenem, a u 58-latka alkomat pokazał 0,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatni kierujący Toyotą, 68-letni mężczyzna, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu tj. 0,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznom zatrzymane zostało prawo jazdy.

Zgodnie z art. 178a §1 KK kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast zgodnie z art. 87§1 KW kto znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Oczywiście zarówno w pierwszy, jak i drugim przypadku, takiej osobie zatrzymuje się uprawnienia do kierowania oraz wydawany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza