Adamowicz zdobył medale na Mistrzostwach Polski


W dniach od 16 do 18 września w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym. W zawodach Adam Adamowicz ze Smolnicy zdobył złoty i srebrny medal.

W drugim dniu torowych MP Elity oraz w MP w konkurencjach nieolimpijskich juniorów młodszych, Adam pewnie wygrał konkurencję scratch i zdobył złoty medal.

W niedzielę zawodnik GK Piast Szczecin ścigał się na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Wywalczył drugie miejsce, przegrywając z mistrzem Polski – Tomaszem Łamaszewskim, zaledwie o 138 tysięcznych sekundy. Obaj zawodnicy jako jedyni w kraju juniorzy młodsi mieli powołanie do kadry juniorów i trenowali z kolegami ze starszej kategorii.

To już trzeci złoty medal zdobyty przez młodego sprintera pochodzącego z  gminy Dębno. Pod koniec lipca Adam został podwójnym Mistrzem Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Był bezkonkurencyjny w sprincie indywidualnym i keirinie. Ustanowił także rekord Polski juniorów młodszych na 200 metrów z lotu 10,700 sek. Adam jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie Żyrardów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza