Andrii Fesenko na akordeonie oraz Luigi Jordan na gitarze zagrają największe dzieła muzyki klasycznej


Muzyczne powitanie jesieni proponuje w sobotę 30 września o godz.19: 00 Sala u Kinala w Czachowie. Andrii Fesenko na akordeonie oraz Luigi Jordan na gitarze zagrają największe dzieła muzyki klasycznej ale też utwory współczesnej muzyki rozrywkowej oraz własne utwory.

W wyjątkowych wnętrzach już po raz wtóry wystąpi ulubieniec publiczności, akordeonista, urodziny w Kijowie Andrii Fesenko. Zaczaruje nam wieczór swoją grą na jednym z ciekawszych instrumentów muzycznych, który znajduje zastosowanie niemal w każdym gatunku muzycznym poczynając od klasyki a kończąc na rozrywce i muzyce jazzowej. Andrii Fesenko, urodzony w Kijowie, jeden z najbardziej obiecujących akordeonistów swojej generacji. Wychowany w domu gdzie na akordeonie grał dziadek i ojciec, i gdzie marzeniem było by Andrii jako pierwszy zdobył profesjonalne wykształcenie muzyczne. Pierwsze kroki w szkole muzycznej zaczął stawiać w wieku 5 lat. Pod koniec szkoły w wieku 14 lat grał swoje pierwsze solowe koncerty. W latach 2008-2012 studiował zarówno akordeon jak i batutę w szkole muzycznej R. Gilera. W latach 2012-2017 ukończył Uniwersytet Muzyczny w Kijowie, a studia podypomowe na kierunku śpiewu instrumentalnego i pedagogiki zaprowadziły go do Akademii Muzycznej w Darmstadt. Regularnie koncertuje solo i w duetach. Uczestniczy w wielu projektach i festiwalach nie tylko w Niemczech ale też na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Luigi Jordan pochodzi z La Paz w Boliwii, gdzie z sukcesem ukończył studia muzyczne (gitara klasyczna), obok kariery koncertowej przez ponad piętnaście lat pracował jako nauczyciel gry na gitarze w różnych dziedzinach, u Kinala wystąpi pierwszy raz.Oprócz muzyki klasycznej pasjonował się grą w różnych zespołach (gitara elektryczna) oraz brał udział w projektach intensywnie zajmujących się muzyką rockową, popową i jazzową. W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem podyplomowe studia artystyczne w Akademii Muzycznej. W 2022 roku uzyskał tytuł magistra (MIP) na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych we Frankfurcie.W marcu 2022 roku wydał swoją pierwszą solową debiutancką .
Tych dwóch młodych ludzi to jedni z najbardziej obiecujących muzyków młodego pokolenia.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza