Dotacja na budowę sali sportowej w RadziszewieGmina Gryfino uzyskała dofinansowanie w wysokości pięciu milionów złotych, na budowę nowej sali sportowej w Radziszewie.

Po inwestycji w Gardnie (budowa szatni sportowej) i Steklnie (budowa świetlicy wiejskiej) to kolejna inwestycja pozyskana przez Gminę Gryfino na rozbudowę infrastruktury sportowej i edukacyjnej na terenach wiejskich.
 
 Szkoła Podstawowa w Radziszewie, to jedyna placówka w gminie, której uczniowie byli pozbawieni możliwości organizacji zajęć wychowania fizycznego bezpośrednio w sali sportowej przy szkole. Pozyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, pozwoli rozpisać przetarg na rozpoczęcie prac budowlanych. 

W ramach tegorocznego budżetu zabezpieczone zostały środki na opracowanie dokumentacji projektowej, a w efekcie kilka dni temu gmina Gryfino otrzymała pozwolenie na budowę. Wszystko wskazuje, że przetarg będzie mógł być ogłoszony w tym roku, a prace ruszą na wiosnę.
 
 Inwestycja w Radziszewie zakłada budowę sali sportowej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu. Przewidywana wartość inwestycji to około 5,1 miliona złotych. Planowany obiekt sportowo - oświatowy, będzie posiadał dwie części: salę sportową oraz zaplecze sanitarne. Inwestycja zakłada budowę budynku funkcjonalnego i ekonomicznego w eksploatacji. Podstawowym sposobem użytkowania będzie realizacja zajęć w zakresie wychowania fizycznego dla uczniów szkoły oraz lokalnej społeczności.

 Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla lokalnej społeczności, jest to również istotny element rozbudowy infrastruktury oświatowej i sportowej na terenie gminy. Działania gminy w celu pozyskania środków w ramach Funduszu Polski Ład wspierał Poseł RP Artur Szałabawka – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza