Dwóch mężczyzna wpadło do Odry - na szczęście to tylko ćwiczenia służb... [foto]


W miniony czwartek na rzece, miało miejsce poważne zdarzenie. Na wysokości nabrzeża miejskiego doszło do wpadnięcia do wody dwóch mężczyzn płynących łodzią. Dodatkowo ich łódź się przewróciła oraz stwierdzono wyciek nieznanej substancji – na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, które odbyły się tego dnia.

W powyższych ćwiczenia udział wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. 

Działania prowadzone były na wodzie, przy użyciu łodzi, a także na lądzie, gdzie wzdłuż linii brzegowej poszukiwani byli wędkarze, którzy wpaść mieli do rzeki. Dodatkowo w działaniach do poszukiwania osób użyty został sonar, celem sprawdzenia dna rzeki. Ostatecznie poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, wędkarzy nieopodal Żabnicy na brzegu znaleziono całych i zdrowych, natomiast łódź została zholowana do nabrzeża, a następnie zabezpieczona przez strażaków pod kątem wydobywającej się z niej substancji.

Istotą ćwiczeń jest weryfikacja przygotowania służb w sytuacjach kryzysowych, a także doskonalenie umiejętności podczas działania w podobnych sytuacjach. Dodatkowo jest to czas na dzielenie się wspólnymi doświadczeniami, spostrzeżeniami w celu osiągnięcie jak najwyższego poziomu w trakcie prowadzenia działań, które za zadanie mają ratować ludzkie życie i zdrowie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza